Sunday, 26 January 2014

Sentosa Impressions
Sentosa to niewielka wyspa położona około pół kilometra od Singapuru, która bez wątpienia jest punktem obowiązkowym do zobaczenia dla wszystkich odwiedzających okolice, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają rozrywki w stylu "Amerykańskim". Sentosa jest niczym jeden wielki park rozrywki, w którego skład wchodzą różne parki, akwaria, plaże, hotele, pola golfowe i najróżniejsze atrakcje. Bez wątpienia można spędzić tam bardzo dużo czasu i wydać bardzo dużo pieniędzy.

Na wyspę można dostać się na dwa sposoby: Kolejką linową lub pociągiem z Centru Handlowego Vivo City. My wybraliśmy opcję drugą. Było on szybka, wygodna i kosztowała nieco ponad dolara. Bilet potrzebny jest tylko aby wjechać na wyspę. Poruszanie się po wyspie oraz powrót jest już w gratisie.

Wszystkim chętnym na odwiedzenie wyspy radzę aby wcześniej sprawdzić ofertę atrakcji i wybrać te najciekawsze dla siebie. Istnieją również możliwości wykupienia różnych pakietów dzięki czemu może nam się udać zaoszczędzić troszkę grosza. Poza tym pochopne decyzje okazują się czasem nietrafione a szkoda być w takim miejscu i nie spróbować tego co najfajniejsze.

Zdecydowanie ciekawą propozycją jest Universal Studios Singapore. Jest to jedyny park rozrywki tego typu znajdujący się poza USA. Są dosyć drogie, ale zvtego co pamiętam to chyba i tak troszkę tańsze niż te w Stanach. Bilet wstępu umożliwia wejście w dwa dni z rzędu jednak trzeba mieć na to czas. Jeden pełen dzień w US to minimum. 

Poza tym można udać się do kin 4d- Jest kilka seansów, każdy w osobnej specjalnie przygotowanej sali; 
- Parku wodnego
- Park insektów i motyli
- Park egotycznych ptaków
- Dwa super długie tory saneczkowe
- Tor do jazdy na Segwayach
- iFly ( ciężko mi to fachowo nazwać, ale jest to specjalna tuba powietrzna, w której można spróbować swoich sił w lataniu)
- Park linowy
- Interaktywne muzea i parki zabaw dla dzieci
- Plaża z basenem ze sztucznymi falami i symulatorem surfowania po "Hawajskich" falach.
- Trapez do akrobacji
- Fort z Halami i Labiryntami do bitwy na broń laserową
- Gigantyczne Oceanarium wraz z basenami, w których można popływać z delfinami lub ponurkować z rekinami
 Oraz wiele, wiele innych atrakcji, przedstawień, pokazów świetlnych,My poszliśmy do oceanarium, które zrobiło super wrażenie! Poniżej kilka zdj, których zrobiliśmy tam chyba kilkaset. Poza tym spacerowaliśmy po wyspie. Zobaczyliśmy 3 seanse w kinie 4D ( tam zdjęć nie robiliśmy).....

...i do wodnego parku- tam również z fotkami słabo było bo baseny, zjeżdżalnie te sprawy oraz suszarka całościowa ( zdjęcie poniżej), która była dla mnie super ratunkiem gdyż nie przypuszczałam, że dzień się tak potoczy i nie miałam ubrań na zmianę :) Pierwszego stycznia zakończyliśmy drinkiem na Sentoskiej plaży :)


                                                                              Ciao,
SHARE:

3 comments

  1. This must be a wonderful place! Thanks a lot for sharing this great pictures <3

    xx from Bavaria/Germany, Rena

    www.dressedwithsoul.blogspot.de

    ReplyDelete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig