Wednesday, 30 April 2014

Red Jacket Looks


Nie należę do osób, które kupują rzeczy w celu posiadania ich.  Najgorsze są zakupy, które czekają na założenie tygodniami, ale jeszcze gorsze takie, które założy się raz, albo dwa a potem wiszą i wiszą czekając w nieskończoność bo przecież to nowe i dobre,ale w ogóle nie używane. Za to każde pieniądze jestem w stanie zapłacić za ubranka i dodatki, które są w pełni wykorzystane. Do takich zakupów zalicza się moja zeszłoroczna czerwona ramoneska. Na początku kolor budził wątpliwości, ale kocham ją ponad życie i zakładam o każdej porze roku. Oto kilka moich stylizacji z czerwoną skórką w roli głównej.

I'm not a type of person who buys clothes only to have them. There is nothing worse than buying something new and then having it in the closet for a weeks or wearing it only once. I can pay a lot for clothes, shoes and accessories that i wear over and over again. Then i feel not only that i spent my money ( or P.s money) well, but also that i made a right decision picking exactly this trinket ( that's a perfect excuse to shop more ;)  One of these right choices is my red leather jacket.
At the beginning i had a lot of doubts whether the red one is a right one, but after one year i can admit that i wear it all the time. Today i wanted to show you a several red jacket looks :)
                                                                           Ciao,
SHARE:

No comments

Post a Comment

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig