Friday, 30 May 2014

Top 10 my Favorite cities

Kocham podróże i najchętniej spędziłabym całe życie odkrywając nowe zakątki. Jest w końcu jeszcze tak wiele do zobaczenia, ale jednocześnie cieszę się, że do tej pory miałam okazję odwiedzić tyle zachwycających miejsc. Właśnie dlatego postanowiłam stworzyć listę moich ulubionych miast. Takich, które za każdym razem zachwycają mnie na nowo i , do których zawsze chętnie wracam.


I love to travel! I could spent my whole life exploring the world. There is so much to see  but i'm also glad that i had so many opportunities to see so many places until now.
That is why i decided to create the list of 10 favorites cities i have been to. ( a least for now ;) and i'm always happy to visit again and again....and again.
no 1. London

Wielki, zatłoczony i brudny....Ah kurczę uwielbiam to miasto. To miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć a mieszanka kultury, rozrywki, mody, zabawy, biznesu i sztuki  tworzy barwny i ekscytujący koktajl. Zakupy na Regent  czy Oxford St.? Nowoczesna sztuka w Tate Modern czy klasyka w The National Gallery ( ah ten Trafalgar Square)? Relaksik w jednym z Parków albo piwo w Pubie a na zakończenie dnia szybka przebierzka przez Leicester Square z nadzieją, że uda się wypatrzeć jakąś gwiazdę na czerwonym dywanie ( ostatnio to był Tom Cruise). Za każdym razem jak jestem w Londynie to się po prostu rewelacyjnie bawię i za każdym razem chcę wrócić jak najszybciej. Nie da się również ukryć, że fakt, iż potrzebuję jedynie ok 2 godzin samolotem aby się tam dostać oraz, że ludzie mówią tam po angielsku - czyli w języku, który znam ma niemały wpływ .
Big, crowdy and dirty....I Loooove London so much. It's a place where kulture, entertainment, fashion, fun, busines and art mixed together in to a most exciting coctail ever. Shoping on Regent  or maybe Oxford St.? Tate Modern Art or National Gallerie? Relax in one of these great Parks, walk along Tamiza River and maybe a Film premiere on Leicester Square- last time i saw there Tom Cruise :) Every time when i go to this fab capital of England i have the best time. Can't wait to go there again. Oh, ok the major role plays also the fact that London is in Europe so i can get there by plain in 2 hours  and that people there speak english and i understand english :)no.2 New York

Wszystko co wspomniałam na temat Londynu można odnieść do NYC razy 2 lub nawet 3. Byłam tam jedynie raz jako dziecko ( lub wczesna nastolatka jak kto woli) i nigdy nie zaponę tego jak pierwszy raz stanęłam na Time Square i poczułam, że jestem na wierzchołku świata i tak właśnie myślę o tym mieście w tej chwili. Jedyny problem to gigantyczny dystans jaki trzeba pokonać aby się tam dostać.. Po prostu New York...New York
OK, I have to admitt that everything that was mentioned to London relates to NYC and probably even two or three times more. I have been there once as a child and i'll never forget this feeling when i saw the time square for the first time. I felt that i'm on the top of the world and that is exactly what i think about this city now. The only reason why it is not my nr one is that i have only been there once because it's toooo far away( th at is why i didn't revisit NY until now). Ah...New York...New Yorkno.3 Roma

Najpiękniejsze miasto w jakim byłam. Romantyczny i taki wspaniale włoski. Wszystkie te place, placyki, skwerki pełne głośnych ludzi i przepiękne fontanny na każdym rogu. Może to słabe, ale przy di trevi mogłabym spędzić cały dzień.The most beautiful city i've ever been to. So romantic and so...Italian. All the squares full of  people and lovely fontaines  on each corner. I know that it's totally cheesy but i could spend the whole day looking at di Trevi.


no.4 Singapore

Od kiedy pamiętam wyprawa do Singapuru była bardzo wysoko na mojej liście miejsc do odwiedzenia. Kiedy nareszcie się udało nie byłam zawiedziona. Może mogłam spędzić tam jeszcze z dzień dłużej ale połączenie ultranowoczesnej architektury, postkolonialnych budowli i azjatyckiej kultury zmieszane na dodatek z absolutną czystością i perfekcyjną organizacją kupiły moje serce od razu.

                       

Since i remember, i always wanted to visit Singapore. When i finally did it i was not disapointed for even one second. Combination of ultramodern architectur, postcolonial buldings and asian culture mixed with a perfect organization and cleanliness, won my heart completely.
no.5 Barelona


Swietna pogoda, plaża, imprezy, tapas i Gaudi. Czego więcej można chcieć?
Great wetter, beach, parties, tapas and Gaudi. What more do you need to have a great time?no.6 Munich


W końcu miasto, w którym mieszkam. Nie powiem, kiedy 2 lata temu przeprowadziłam się tutaj nie pałałam wielkim entuzjazmem, ale w tej chwili dostrzegam wiele atutów tego miejsca. Silna Bawarska kultura zderza się tu z internacjonalnym klimatem i pogodą ducha chyba wszystkich . Na dodatek, każdy przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić Octoberfest.
The City i live in. The place where great Bavarian culture combined with an international atmosphere. O, and Oktoberfest should be the "must Visit" at least once in the lifetime, on everyone's list.

no.7 Paris

Kiedy mój ukochany P. zapytał mnie gdzie chcę skoczyć po ślubie, pierwsze miejsce jakie przyszło mi do głowy to Paryż. No bo gdzie by indziej wybrać się na kilka dni z ukochaną osobą? Mieliśmy tylko 4 dni, ale znałam już miasto na tyle aby aby szybko zaplanować wycieczkę. Paryż kipi bogactwem, jest piękny oraz odrobinę... przereklamowany. Nie da się jednak ukryć, że zawszę chętnie tam zawitam.


When my beloved P. asked me where do i want to go after our wedding the first place i thought of was Paris. Well... it's a perfect, romantic place to go with somebody you love right?We had only 4 days but i have been there before so i planned our tour very fast. Paris is fancy and beautiful but a little bit overrate.  Still, i could go there over and over again.no.8 Taormina

Cóż, ten kto powiedział, że Paryż jest najromantyczniejszym miastem na świecie nigdy nie był w tym malutkim sycylijskim miasteczku. Jest niewielkie, ale atmosfera jest tu niepowtarzalna. I widoki również.


Well... who has ever said that Paris is the most romantic city in the world, has never visited this small sicilian town. It is small indeed, but the atmosphere is one and only. O, and views as well.no.9 Venezia

Jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w jakich byłam. Romantyczne gondole, labirynty kanałów i zapierający dech w piersiach plac św. Marka. 

                     


One of the most amazing places i've ever been to. A romantic gondolas, the mazes of lovely canals and the  breathtaking St. Mark's Square.

no.10 Vienna

Uwielbiam historie związane z legendarną księżniczką Sisi i całą dynastią Habsburgów. Jadąc do Wiednia nawet nie przypuszczałam jak bardzo przeniosę się na chwilę w tamten świat. 

                          

I love the stories about the legendary princess Sisi and the whole of the Habsburg dynasty.
Going to Vienna i didn't even expected that i'll moved to their world for a while.


                                                                    Ciao,


SHARE:

8 comments

 1. O fajny pomysł :) Również kocham, ale to kocham Londyn. Mogłabym mieszkać zresztą gdziekolwiek w Wielkiej Brytanii. Kocham kulturę, architekturę.. wszystko! Jeśli chodzi o inne miasta zgadzam się, chociaż w Monachium akurat nie byłam. W zeszłym roku byłam w kilku miastach w Niemczech i byłam w głębokim szoku, bo Niemcy kojarzyły mi się źle, a było tam cudownie! Polecam weekendowy wypad do Berlina :) Miło było udać się w małą podróż, pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 2. teraz dopiero przeczytałam, że Ty mieszkasz aby 90 km ode mnie, hehe :) i również stwierdzam, że są to niezwykłe miejsca na świecie :) pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  http://saaaandiiii.blogspot.de/

  ReplyDelete
 3. Świetny pomysł na post, z przyjemnością cały przeczytałam! ;))
  Co do Londynu i Nowego Jorku- są to także moje miasta numer jeden :)

  http://stylstynka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. nowy jork i paryz <3
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  ReplyDelete
 5. Nowy Jork i Paryż to zdecydowanie to !!!

  ReplyDelete
 6. Wow! Zazdroszczę :) Ja jeszcze nigdy nie byłam za granicą, a tu tyle pięknych miejsc czeka :)

  ReplyDelete
 7. Niestety nie mam możliwości podróżować ale wierze, że kiedys uda mi się odwiedzić Paryż.;-)
  Również obserwuje.;-)

  ReplyDelete
 8. widze ze i moj kochany NYC sie znalazl na liscie! kocham to miasto i kocham zycie tutaj:)
  pozdrawiam

  http://villemo20.blogspot.com/

  ReplyDelete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig