Thursday, 9 October 2014

Octoberfest ImpresionssNo i po raz kolejny przeżyliśmy Oktoberfest!  Sporządzając listę rzeczy, które koniecznie trzeba przeżyć przynajmniej raz, to bawarskie święto piwa na pewno znajdzie się na wysokiej pozycji. Atmosfera jest nie do opisania a skala wydarzenia przerasta wyobrażenia wielu niedowiarków. A zatem dlaczego warto odwiedzić Oktoberfest??

Well, once again we went to Oktoberfest! In drawing up the list of things which you must experience at least once in your lifetime , this Bavarian beer festival certainly will be in a high position. The atmosphere is indescribable and the scale of events beyond ideas of many unbelievers.Why is it worth to go to Oktoberfest??

Beer

Piwo na oktoberfest jest bardzo świerze i mocniejsze niż zwykle. Obowiązkowo w litrowym kuflu czyli Mass.

Oktoberfest beer is super fresh and stronger than usually. You have to drik it in a liter Mass mug.Bawarian Outfits

Dirndl i Lederhosen są konieczne do pełni zabawy. Ilość wzorów i kolorów jest gigantyczna i nie łatwo się zdecydować. Panowie jak zwykle mają nieco łatwiej, ale i tak pozostaje wiele możliwości.
Panie koniecznie eksponują biusty:)

Dirndl and Lederhosen are  the Must Have to fully experience all the fun.
Bavarian food

Nie jest to kuchnia lekkostrawna ani dietetyczna a obrońcy zwierząt i wegetarianie może lepiej aby trzymali się od festiwalu z daleka. Kiełbasy, golonki i kurczaki zjadane są tu tonami. Do tego cały wachlarz możliwości jeśli chodzi o zakąski i ociekające tłuszczem dodatki. Amatorzy dziczyzny poczują się jak w niebie. Na koniec Apfelstrudel czy pączuszki z musem śliwkowym. Nie jest to coś co jadłabym na co dzień,ale trzeba przyznać, że do piwa  pasuje rewelacyjnie.

It is not easy to digest or dietetic cuisine and defender of animals and vegetarians may be better to stick away from the festival.The tons of sausages, pork shank and chicken are eaten here. Whether you want a snack or a dessert there are always a lot of delicious possibilities. This is not what i'd like to eat every day, but if you drink all this beer it tastes perfectly together.


Music and dancing on the tables

Niektórych może to trochę zadziwić lub zaszokować, ale to jest właśnie esencja całej imprezy. Najpierw jedzonko, dwa litry piwka i jak tylko zespół zacznie grać to hop na ławkę.

Some maybe a little surprised or shocked , but this is the essence of the event. First food, two liters of beer and as soon as the band starts to play - hop on the bench.

 Tradition
                                                                           Have a ride

Wbrew pozorom Oktoberfest jest również rozrywką rodzinną. Każdy znajdzie coś dla siebie a ilość karuzeli, rollercoasterów i innych tego typu atrakcji przerasta wszelkie wyobrażenie. Zabawa jest przednia.

Contrary to appearances, Oktoberfest is also a family pastime. The amount of the carousel, roller coasters and other attractions of this type is beyond imagination. Its a great fun.
                                                                                   Ciao,

SHARE:

15 comments

 1. Great event and you look so pretty!!!
  Kisses doll!!!
  Expressyourself

  My Facebook

  ReplyDelete
 2. That looks yummy and so much fun

  Check Me Out!!!

  xx
  Tyana
  theluxedition.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Super post!! Przy okazji bardzo mi pomogłaś przy prezentacji! :D

  http://butterflies-my-mind.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. marzę o takim wyjeździe:)

  ReplyDelete
 5. Oktoberfest to niesamowite przezycie! u nas w wiedniu probuje sie zrobic cos na wzor oktoberfest ale austriakom nie wychodzi :Ü a Ty wygladalas genialnie w dirndl :*

  ReplyDelete
 6. I've always wanted to go to octoberfest :(

  itsjustshalay.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Świetne zdjęcia! Wszystko wygląda jak super zabawa :)
  Love Life Every Day
  everydaybeauty instagram

  ReplyDelete
 8. chętnie wybrałabym się na takie wydarzenie :)

  ReplyDelete
 9. chciałabym spróbować takiego piwa!:)

  ReplyDelete
 10. Apfelstrudel to ciasto z musem jabłkowym!!! jak się nie znasz to nie pisz....żal.pl

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rozbawiłeś/łaś mnie do łez tym komentarzem....Apfelstrudel to jak sama nazwa wskazuje ciasto z jabłkiem i nigdy bym się o to nie kłóciła. Możesz mi wskazać, gdzie w tym poście napisane jest inaczej???? Naucz się czytać a potem krytykuj!!!

   Delete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig