Friday, 19 December 2014

My Favorite Online Shops

 Nigdy nie kupowałam wiele w HM gdyż sklepy są tak przepełnione towarem, że czasem ciężko tam znaleźć cokolwiek sensownego. Moje podejście do tej marki zmieniło się zupełnie jak tylko odkryłam sklep on line. Spokojnie w domowym zaciszu mogę przejrzeć wszystkie dostępne ubrania i gadżety do domu, które są genialne. Wybieram co mi się podoba i czekam.  Płacę dopiero po otrzymaniu przesyłki i tylko za to co mi się podoba. Resztę mogę odesłać.
 I've never bought a lot of HM because the stores are so filled up with the merchandise that there is sometimes difficult to find anything. My approach to this brand has completely changed as I discovered the on line shop. Relaxed at home I view all the available clothes and home gadgets, which are brilliant. I choose what I like and wait. You can pay after receiving the package, and only for what you want to keep. The rest you can send back. Jestem kompletnie uzależniona od amazon.de Niemal w każdym tygodniu coś tam zamawiam, a że platforma amazon.de oferuje dosłownie wszystko jest to również pierwsze w kolejności miejsce, w którym sprawdzam wszelkiego rodzaju kosmetyki, artykuły sportowe, gadżety do domu, elektronikę i wszystko inne co tylko wpadnie mi do głowy. Przesyłka jest zawsze szybka i sprawna a pieniądze pobierane są przez amazon.de bezpośrednio z mojego konta więc nie muszę martwić się przelewami. Jeśli chodzi o zwroty i reklamację to tylko raz musiałam coś odesłać i wszystko odbyło się bez większych problemów.


                                                 I'm completely addicted to amazon.de Almost every week i order something there.  The platform amazon.de offers literally everything so i check there  all kinds of cosmetics, sporting goods, home gadgets, electronics and everything else that occurred to me. Deliveries are always fast,  efficient and they  collect the money directly from my account so i do not have to worry about transfers. I've also never had any problems with returning the products and getting the money back.
Zalando to platforma oferująca szeroki wybór ubrań, butów i akcesoriów najróżniejszych marek. Moja przygoda z tym sklepem internetowym nie zaczęła się najlepiej. Rok temu przed wyjazdem do Azji potrzebowałam kilka letnich rzeczy, a że był środek zimy zdobycie ich wydawało się nie lada wyzwaniem. Przypomniałam sobie o Zalando i znalazłam tam kilka drobiazgów. Po wybraniu upatrzonych ubrań i złożeniu zamówienia dokonałam przelewu i z niecierpliwością czekałam na przesyłkę. Niestety po tygodniu zamiast przesyłki dotarł do mnie e mail z przypomnieniem o dokonanie płatności. Okazało się, że przelane środki gdzieś zaginęły lub zostały źle zaksięgowane i cała sprawa strasznie się przedłużyła. Po jakimś czasie dałam serwisowi Zalando.de drugą szansę i tym razem wszystko poszło o wiele sprawniej więc od tamtego czasu zdarza mi się tam coś zamawiać i jestem zawsze bardzo zadowolona. Plusem jest to, że serwis współpracuje z różnymi markami i można wyszukać rzeczy w najróżniejszych przedziałach cenowych. Jeśli coś nie pasuje, albo się nie podoba, można odesłać i otrzymać zwrot pieniędzy.

                                                   

Zalando is a platform that offers a wide selection of clothing, shoes and accessories of a wide variety of brands. My adventure with this online store did not start well. A year ago, before leaving for Asia, I needed some summer cloths, and it was the middle of winter, so getting them seemed to be a challenge. I remembered the Zalando and found there a few trinkets. After selecting products and placing the order I made the transfer and eagerly waited for the shipment. Unfortunately, after a week, instead of shipping i've got  e-mail with a reminder of payment. It turned out that the transferred funds were lost somewhere  and the whole thing was terribly extended. After a while I gave the service Zalando.de the second chance and that time everything went much more smoothly, so since then I  order there something once a while and i'm always very happy. The upside is that the service is working with various brands and you can find things in a variety of price ranges. If something does not fit, or you do not like it, you can return and get a refund. Allegro podobnie jak amazon.de jest serwisem oferującym wszystko z tym, że produkty wystawiane są nie tylko przez firmy a przez osoby prywatne a co za tym idzie często są z drugiej ręki. Istnieje też ryzyko, że produkty nie będą oryginalne lub, że nie otrzyma się ich w ogóle. W zasadzie zamówiłam na allegro.pl kilka ubrań za bardzo niewielką cenę a z jakości jestem bardzo zadowolona. Ciężko jednak polecić allegro.pl jako takie bo wiele zależy od rzetelności sprzedającego. W chwili obecnej czekam cały czas na buty zamówione 28 Sierpnia i chociaż zapłaciłam za nie natychmiast to muszę wypisywać maile do sprzedającego z prośbą aby mi łaskawie udzielił informacji co do etapu realizacji zamówienia. Wrrrrrr

                                             

 Allegro just like Amazon.de is a service that offeres everything, but the products are not only sales by companies but also by individuals and thus are often second-hand  trinkets. There is also the risk that the products are not original or that you will not receive them at all. In fact, I ordered on allegro.pl some clothes for a very small price with the great quality. It's hard to recommend allegro.pl itself because a lot depends of the reliability of the seller. At the moment, I'm waiting for shoes which i  ordered 28th of August, and although I paid for them  immediately i have to keep asking over and over again when will i recive my product. Wrrrrr


                                                                                    Ciao,


SHARE:

4 comments

 1. uwielbiam zalando namietnie kupuje :) zwlaszcza jak dostane jakis upust mailem :)

  http://zielonoma.blogspot.it/

  ReplyDelete
 2. u mnie króuluje zalando i allegro ;)

  ReplyDelete
 3. Z wymiemionych powyżej uwielbiam amazon i allegron. Na tych dwóch serwisach można znaleźć dosłownie wszystko :)
  Love Life Every Day
  everydaybeauty instagram

  ReplyDelete
 4. Lovely!
  www.supongoestilo.blogspot.nl

  ReplyDelete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig