Monday, 1 December 2014

Stubai ImpressionsSezon rozpoczęty! 

Wyświetlanie 20141122_113623.jpg

Season has started!


Gdzie spać? 
Za każdym razem gdy odwiedzamy Stubay zatrzymujemy się w "Pension am Reim" w miasteczku Neustift u stóp góry. Jest to przytulny pensjonat z miłą panią właścicielką i ładnymi pokojami. Cena od osoby ze śniadaniem to 35 euro. W Neustift  jest wiele prywatnych pensjonatów oraz wystawnych hoteli, ale niestety nie mieliśmy okazji ich wypróbować gdyż jesteśmy w 100% zadowoleni ze sprawdzonej miejscówki. Jedno jest natomiast pewne. Na jaką opcję się nie zdecydujecie musicie dużo wcześniej rezerwować pokoje.

Where to sleep?
We always stay  at "Pension am Reim" in the village of Neustift at the foot of the mountain. This is a cozy guest house with a nice rooms. Price per person including breakfast is 35 euros. There are many great Hotels and small pensions in Neustift but whether you want a big luxury Hotel or a cozy room to stay,make sure that you'll book it much earlier.


Gdzie jeść?

W Neustift jest kilka godnych polecenia lokali z nieziemskim jedzeniem. Najlepszym z nich jest "Jagdhutte" oferująca steki, dziczyznę i lokalne specjały. W tym sezonie w karcie pojawiły się również lody z lokalną oliwą z pestek dyni. Smakują wybornie. Drugim lokalem, który czasem odwiedzamy jest "BellaFonte". W zasadzie to włoska kuchnia, ale na całkiem niezłym poziomie. Pizza jest rewelacyjna a tiramisu jedne z lepszych jakie jadłam. Jeśli natomiast macie ochotę na dobry stek to od wyboru do koloru znajdziecie w "Grillstube". Oczywiście całodniowe śmiganie po stoku nie obyło by się bez konkretnej przekąski. Przy wyciągach umiejscowione jest wiele budek z jedzeniem i grzanym winem a przy głównej stacji mieści się wielka restauracja serwująca Tyrolskie przysmaki.

Where to eat?

 Neustift is small but there are a few restaurants with a delicious food. The best of them is "Jagdhütte", offering steaks, venison and local specialties. This season appeared the ice cream with a local pumpkin seed oil. They taste great. The second premises to visit is "Bellafonte". In principle, this Italian cuisine, but at a pretty good level. Pizza is sensational and they serve one of the best tiramisu i've ever ate. However, if you want a good steak the bigest selection you'll find in "Grillstube". Oczywiście nic nie smakuje tak po długim dniu jazdy jak Apperol Spritz. Jeśli potrzebujemy się rozgrzać to grzane wino, jagertee lub moja ulubiona Lumumba czyli kakao z bitą śmietana i rumem.
Aha no i shocik Williamsa z gruszką :)


Of course, there's nothing better after a long day than s Apperol Spritz. If you need to warm up, get a mulled wine, Jagertee or my favorite Lumumba - cocoa with whipped cream and rum.
Oh, and shot of Williams with pear :)Jako snowboardzistka, uwielbiam Stubai za niemal znikomą ilość wypłaszczeń i tylko kilka bardzo stromych zjazdów. Tras jest wiele i są bardzo różnorodne. Do dyspozycji mamy w sumie ponad 40 km tras a przepustowość wyciągów jest naprawdę imponująca. Nie trzeba marnować pół dnia na stanie w kolejkach.

As snowboarder, I love Stubai for almost negligible amount of plateaus and a few very steep slopes. Routes are many and very diverse. There we have a total of more than 40 km of slopes and lifts capacity is really impressive. You do not have to waste half of a day standing in queues.Sporty zimowe nie są niestety najtańszą zabawą i po skompletowaniu całego sprzętu, odzieży (pamiętajcie o kasku), opłaceniu wyprawy itd. pojawia się jeszcze sprawa sfinansowania wyciągów.
                                                                        1 dzień- 43 Euro
                                                                         2 dni- 82,50
                                                                        3,5 dnia- 122 euro
                                                                         6 dni- 202 euro

                Oczywiście dzieci, studenci i seniorzy mają zniżki, ale ja  się te kategorie nie łapię.

                                          

Lift prices:

                                                                        1 day- 43 Euro
                                                                          2 days- 82,50
                                                                         3.5 day- 122 euro
                                                                          6 days- 202 euro

                 Of course, children, students and seniors have a discount, but I'm not in any of these categories.
More Infos: http://www.skionline.pl/stacje/austria-tyrol-stubai-lodowiec,osrodek,179.html
http://www.stubaier-gletscher.com/

Ciao,

SHARE:

11 comments

 1. kurcze w gory bym sie przejechala niestety tkwie na wyspie oblanej morzem srodziemnomorskim i mam 25 stopni w grudniu szok
  http://zielonoma.blogspot.it/2014/12/animal-print.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hah Kochana faktycznie masz wręcz tragiczną sytuację :)

   Delete
 2. Jeja... tam musi być genialnie! :D
  Też tak chcę- zdecydowanie!

  ReplyDelete
 3. Nic tylko pozazdrościć :)

  Pozdrawiam :)
  http://mw-maleworld.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Mój ukochany śnieggg *.* zazdroszczę chwil spędzonych w tak pięknym miejscu :*

  Obserwuję

  aaangelllaaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. I love mountain.... amazing experience!!!

  Kisses, love Paola.

  Expressyourself

  My Facebook

  ReplyDelete
 6. Rewelacja! Zazdroszcze wyjazdu i tak fantastyznych widoków :)

  ReplyDelete
 7. ja niestety nie umiem jeździć na nartach... Miałaś oblędne widoki *,*
  zapraszamm ♥
  http://madeline-girl.blogspot.com/

  ReplyDelete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig