Wednesday, 7 January 2015

How To Get Rid Of Unwanted Clothes


                                                

  1Sell at the flea market
 Sprzedać na pchlim targu-tego podjęłam się jakiś czas temu i była to niezła zabawa. Co prawda nie pozbyłam się wszystkiego, ale zarobiłam trochę grosza.

I did it some time ago and it was a lot of fun. I didn't get rid of everything, but I earned some extra money and i had a great experiences.

 2. Sell Online

 Sprzedać online- ten praktykowany przez wielu sposób wg. mnie ma sens jedynie w przypadku rzeczy markowych, nowych lub bardzo praktycznych. typu: Skórzany płaszcz lub kurtka, torebka czy droga wyjściowa sukienka. Wiem, że niektórzy sprzedają co im w ręce wpadnie, ale trzeba zrobić zdjęcia, wystawić to na aukcji i pilnować jak się sprawa toczy. Jak dla mnie to za dużo wysiłku żeby sprzedać worek nie noszonych -tshirtów.

In my opinion this idea makes sense only in  case of branded goods, new and very practical things like: leather coat, jacket or handbag. I know that some people are selling everything. But you have to take a pictures, put it up for an auction and watch how the case is pending. As for me, it's too much effort to sell the bag of old t shirts.


 3.Throw out to the container

 Wrzucić do kontenera- W tej chwili na każdym osiedlu można znaleźć kontenery na odzież używaną. Ja wrzucam do nich jedynie najbardziej niepotrzebne elementy garderoby. Należy pamiętać, że odzież z owych kontenerów nie jest przeznaczana potrzebującym a sprzedawana dalej w second handach.

At the moment on every corner you can find containers for used clothing. I throw there only the most unwanted items of clothing. You have to be aware that the content of the container is re sale in second hands and  content is not intended to help the poor.

  4.Give to Charity

 Oddać potrzebującym- czasami może to być bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Jak już wyjaśniłam  w poprzednim punkcie kontenery nie wchodzą w grę. Czasem można wypatrywać w prasie lub internecie organizowanych zbiórek. Ja zawsze staram się znaleźć dojście do rodzin potrzebujących za pośrednictwem znajomych, którzy pracują społecznie.

Sometimes it can be more complicated than you might think. As i already explained in the previous section containers are not an option. Sometimes you can look out in the press or on line for organized charity. I always try to find an access to needy families through friends who work as volunteers.  5. Just give away

 Po prostu oddać- zastanawiacie się czy potrzebujący faktycznie ucieszą się z cekinowej mini czy kamizelki z ćwiekami kupionych "okazyjnie" w markowym butiki i założonych jedyne 2 razy? Tego typu rzeczy można po prostu oddać koleżankom lub potrzebującym studentkom nie mającym co założyć na imprezę. Zawsze można zaprosić koleżanki na babską imprezę z wymianą ciuchów.

You wonder if people in need would actually be pleased with sequins mini or vest with studs bought "occasionally" in the branded boutiques and wore only twice? This sort of thing you can just give to a friend or a student which has nothing to wear to a party. Try to organize a party with clothes exchange.

  6. Bring to H&M or Intimissimi

Oddać w HM lub Inntimissimi- Ostatnio sieciówki zabrały się za organizację zbiórek odzieży używanej. Można zanieść do sklepu torbę lub torby z niepotrzebnymi rzeczami i otrzymać Voucher zniżkowy na kolejne zakupy lud bon na określoną kwotę do wykorzystania przy kolejnych zakupach. Akcja jest całkiem fajna bo ma również podłoże ekologiczne.

Recently, some brands start to organizing collections of used clothing. You can take to the store bag or bags with unneeded items and get a discount voucher for next purchases. The action is pretty cool because it has also an eco base.


                                                                                 Ciao,
SHARE:

4 comments

 1. Oooo ja też chcę sprzedać swoje ciuchy na pchlim targu! Muszę poszukać u mnie w mieście, czy są takie możliwości :)

  ReplyDelete
 2. Great ideas, I like your post dear :)

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Beautiful post

  ReplyDelete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig