Tuesday, 3 February 2015

Easy Steps To Help Reach Your Goals

 Define what you want


Zasadniczy problem zazwyczaj tkwi w tym, że często po prostu nie wiemy czego chcemy. Albo nie potrafimy wyznaczyć sobie do tego drogi. Chcemy być piękni, kochani, bogaci...chcemy odnosić sukcesy i być szczęśliwi. Problem z tym, że każdemu poczucie spełnienia daje coś innego i niestety czasem najtrudniejszym krokiem jest dotarcie do tego co właściwie da je nam...Niektórzy ludzie są nieszczęśliwi bo albo nie mają marzeń albo nie potrafią określić czego chcą lub też po prostu nie chce im się o to zawalczyć.The fundamental problem usually lies in the fact that we often simply do not know what we want. Or we can't set ourselves on the right way. We want to be beautiful, loved, rich ... successful and happy. The problem is that for everyone it means something different and unfortunately sometimes the most difficult step is to reach out to what we actually want ... Some people are unhappy because they either do not have dreams, they are not able to specify what they want, or they just don't have a courage to fight for that.
 Find a support team

W grupie jest raźniej i bez względu na to jakim by się nie było indywidualistą warto znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach i planach. Czasami doświadczenia i pomysły innych mogą otworzyć nam oczy na pewne fakty. Innym razem miło po prostu pogadać i zaplanować coś razem dla samej motywacji.Whether you feel a team spirit or you rather to do everything individually
it's always worth to  find people with similar interests and plans. Sometimes the experiences and ideas of others can open our eyes to some facts. Another time it's  just nice to talk and plan something together just for the motivation.

 Step by step

Chcesz wspiąć się na Mount everest? Zacznij od najbliższej ścianki. Najczęściej jest tak, że marzymy o czymś wielkim leżąc na kanapie, ale nie chce nam się wykonać najmniejszego ruchu w wyznaczonym kierunku. Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku i powinniśmy doceniać małe sukcesy. Niech one będą motywacją do czegoś większego.


Do you want to climb Mount Everest? Start from the nearest climbing wall. Mostly, we have a dream of something big and doing nothing beside dreaming. We don't even think of doing the smallest move in the right direction. Every journey begins with a first step and we should appreciate the small successes. May they be motivated to something bigger.


 Find the informations

 Żyjąc w dobie internetu mamy dostęp do nieograniczonych zasobów  praktycznie informacji na każdy temat. Bez najmniejszego problemu możemy sprawdzić ile kosztuje kurs tango w Argentynie czy nurkowania na Karaibach. Możemy znaleźć ludzi o tych samy zainteresowaniach, organizacje pomagające różnym działaczom czy nawet sponsorów wspierających kreatywne przedsięwzięcia. Bardzo łatwo znajdziemy forum gdzie ludzie doradzają sobie w konkretnych okolicznościach.In the age of the Internet, we have access to unlimited resources of information on every topic. Without any problem, we can check how much does tango course in Argentina or diving in the Caribbean cost. We can find people with the same hobbies, different organizations helping activists or even the sponsors of the various projects. It's very easy to find a forum where people advise one another in different circumstances. Just don't give up and dig deeper.

 Be openmindet

Dobrze mieć plan, ale jednocześnie trzeba być  otwartym na pojawiające się szanse. Ślepo dążąc do wyznaczonego celu możemy przegapić wiele ciekawych możliwości. Nigdy nie wiadomo co lub kto wesprze nas w osiągniu tego co sobie założyliśmy.
It's good to have a plan, but at the same time you have to be open to emerging opportunities. Blindly striving for your aims, you can miss a lot of interesting possibilities. You never know what or who will support you in achieving what you want.


 Be ready

Mówi się, że jeśli twoje marzenia Cię nie przerażają to znaczy, że nie są wystarczająco duże. Prawda jest taka, że myśląc o czymś abstrakcyjnym często nie do końca wierzymy, że mogłoby to faktycznie się wydarzyć. A stojąc przed szansą wycofujemy się szukając wymówek. Trzeba być gotowym na wysiłek i poświęcenia jakie niesie ze sobą realizacja pewnych planów. Szansa jest wtedy kiedy przypadek spotyka się z odpowiednim przygotowaniem.It is said that if your dreams don't scare you, it means that they are not big enough. The truth is that sometimes we dream about something abstract being sure that it's not possible to happen. And while we get a chance, we are withdrawing and looking for excuses. You have to be ready for the effort and dedication. The chance is when a case meets the appropriate preparation.

 Just start to do it

Jak już wcześniej wspomniałam zawsze trzeba wykonać jakiś pierwszy krok aby dotrzeć do celu. Zacznij realizować swoje marzenia. Możesz zacząć od tych mniejszych na początek. Zacznij zbierać fundusze. Zdobądź pierwszy sprzęt, informacje i potrzebną wiedzę. Nie czekaj, aż ktoś zaprosi Cię do współpracy! Stwórz własny projekt i ucz się na własnych błędach.
As already mentioned, all you need to reach the goal  is to make a first step. And then next, and next and next one. Just go for it.  Start collecting funds. Get the first equipment, information and knowledge you need. Do not wait until someone invites you to cooperate! Create your own project and learn from one's mistakes.

Don't give up

Po prostu! Nawet jeśli Twoje życie toczy się nieco innym torem to nie zapominaj o tym co cię cieszy i chociaż raz na jakiś czas znajdź na to chwilę.Just don't! Why would you? Pics sources:
http://www.loveoflifequotes.com/
http://www.quotesvalley.com/
http://lockerdome.com/
pinterest.com
SHARE:

6 comments

 1. Amazing post dear!!!

  http://fashionwalkinbrussels.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Great post... amazing quotes!!!!
  Have a lovely day!
  Kisses, Paola.

  Expressyourself

  My Facebook

  ReplyDelete
 3. wszystko na temat! świetny post :)

  kochana ja już obserwuję od dawna :*
  http://saaaandiiii.blogspot.de/

  ReplyDelete
 4. ja jestem np. nieszczęśliwa, bo ciężko mi określić czego chcę od życia;p niby cele jakieś tam mam, ale do tego milion pomysłów na minutę;p

  ReplyDelete
 5. Great post,
  Have a nice day.

  http://abdelkhalekleblog.blogspot.com/

  ReplyDelete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig