Wednesday, 14 October 2015

Dublin Impressions

Jestem szaloną fanką Guinessa i nigdy się nie spodziewałam, że jego ojczyzna tak bardzo przypadnie mi do gustu. Dublin, który ostatnio miałam okazję odwiedzić, całkiem przypadkiem, nigdy nie był na szczycie miejsc do odwiedzenia a okazał się rewelacyjną przygodą. W stolicy Irlandii byłam jedynie 2 dni a mam już pomysły na kilka postów. Dzisiaj podzielę się z wami z ogólnymi wrażeniami z naszej wyprawy 
oraz kilkoma przydatnymi radami.


I am a crazy fan of Guinness beer and never expected that its homeland will be such an attraction to me. Dublin, which i recently visited quite accidentally,was never at the top of my bucket list but it turned out to be a sensational adventure. i spend there a bit more than two amazing days and I already have ideas for several posts. Today I share with you the general impressions from our trip and some useful advice.
Jak Zwiedzać Dublin?

Dublin nie jest wielkim miastem ( porównując z niektórymi europejskimi stolicami) jednak fani spacerów mogą się trochę przeliczyć. Nie mniej jednak spacerem można przejść dużą część centrum a w razie potrzeby podjechać sobie autobusem miejskim.
Dobrym pomysłem może być również zwiedzanie na rowerze miejskim. Oczywiście wtedy zapominamy o kuflu piwa do każdego posiłku :)

My zdecydowaliśmy się na autobus CitySightseeing. Zawsze chciałam skorzystać z takiej atrakcji i okazała się bardzo praktyczna zwłaszcza gdyż nie mieliśmy za dużo czasu a chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej. Wygląda to w ten sposób, że w informacji turystycznej wykupiliśmy bilety na ten autobus na wybraną przez nas opcję ( możliwe są różne kompilacje i trasy) czyli centrum miasta plus bilet wejście do Browaru Guiness. W autobusie znajduje się przewodnik opowiadający naprawdę ciekawe historie dotyczące mijanych miejsc. Autobus zatrzymuje się przy głównych atrakcjach i ważnych punktach turystycznych co powoduje, że dla turystów to nie tylko świetna metoda na poznanie historii miasta, ale również po prostu poruszanie się po mieście pod czas pobytu.

How to sightsee in Dublin?

Dublin is not a big city (compared to some European capitals), but don't try to tour it by walking . However you can walk through the city centre and just take the bus to places which are far away .
It's also a good idea to explore the city by bike. Of course, if you forget about a pint of beer with every meal :)
We decided to buy 2 days pass for City Sightseeing bus. I always wanted to do such an activity and in deed it's very practical especially because we did not have much time and wanted to see as much as possible. To book it, you have to go to tourist information and pick the variant you like most (there are various compilations and route- we got one with Guinness Storehouse included). There is a guide who tells very interesting stories about the city and its history. The bus stops by interesting attractions and important tourist spots which makes it not only a great way to get to know the city's history, but also it can be a convenient public transportation for tourists.
Gdzie się zatrzymać?

Możliwości jest sporo. My wybraliśmy hotel Travelodge gdyż był zlokalizowany w ciekawej okolicy i co prawda z zewnątrz nie wyglądał okazale, to pokój był bardzo ładny a łóżko niezwykle wygodne.
Godzien polecenia jest również Avalon House Hostel w wersji bardziej ekonomicznej. Nie mniej jednak opcji jest wiele zależnie od potrzeb i budżetu. Gorąco polecam również portal Airbnb, ale o moich doświadczeniach napiszę w osobnym poście.Where to stay?

There are many possibilities. We chose Travelodge hotel because it was located in an interesting neighborhood, the room was very nice and the bed extremely comfortable.
It is also worthy to check the Avalon House Hostel what would be more economical. Nevertheless, there are many options depending on your needs and budget. I highly recommend the Airbnb portal, there will be a separate post about it.

Co jeść i pić?

No pić oczywiście piwo w pubach. Jak dla mnie Guinness z czarną porzeczką jest niezastąpiony. Poza tym Irlandia może nie kojarzy się z wyjątkowo wykwintną kuchnią, ale w Dublinie można zjeść naprawdę sporo pysznych i dobrych jakościowo potraw. Od skrzydełek w pubie po sałatki czy kanapki w hipsterskich knajpkach, wszystko smakuje rewelacyjnie. Na dodatek lokale urządzone są bardzo pomysłowo i starannie- każdy w zupełnie innym stylu. 
What to eat and drink?

Well, of course, drink beer in pubs. As for me Guinness with blackcurrant is irreplaceable. Moreover, Ireland may not associate with an exceptionally exquisite cuisine, but in Dublin you can eat really a lot of delicious and good quality food. From the chicken wings in the pub after salads and sandwiches in hip cafes, everything tastes great. In addition, premises are decorated very carefully and neatly- each in a different style.

Co robić?

Poza spacerem po pubach (koniecznie odwiedźcie Temple Bar) warto zagłębić się w romantyczną, literacką historię miasta pełnego budynków z niezwykłą przeszłością. Koniecznie należy odwiedzić Guinness Storehouse, który będzie świetną atrakcją nie tylko dla fanów piwa. Inną atrakcją jest zwiedzanie destylarni Jamesona, ale tam nie zdecydowaliśmy się wybrać. Ciekawą odmianą są też wyścigi psów. Dublin warto zwiedzać w spokoju tak aby mieć czas na podziwianie malowniczych uliczek i zachwycających artystów ulicznych.What to do?

Beside pub crawl ( the Temple Bar is a must) should delve into the romantic, literary history of the city full of buildings with an unusual past. Be sure to visit the Guinness Storehouse, which will be a great attraction not only for beer fans. Another attraction is the Jameson distillery tour, but there we decided not to go. An interesting variation is also Greyhound Stadium. Take a long walk to have time to admire the stunning picturesque streets and talented street artists.


Lotnisko?

Lotnisko znajduje się wyjątkowo blisko miasta a podróż taksówką o godzinie 5 rano kosztowałą nas nieco ponad 20 euro.
Oczywiście można dojechać również autokarem, ale zajmuje to o wiele więcej czasu i nie koniecznie będzie tańsze.

Airport?

The airport is located very close to the city and the journey by taxi at 5 in the morning cost us a little over 20 euros.
Of course you can also reach the airport by bus, but it takes much more time and will not necessarily be cheaper.SHARE:

15 comments

 1. What a beautiful city. Thanks for the recommendations. I will definitely visit there one day and have Guinness there, everybody says it tastes different there :) I actually like pub food, they always come in big portions and really affordable! Btw I like your jacket, it is beautiful :) x

  www.elabellaworld.com

  ReplyDelete
 2. Cute bag :)
  BLOG M&MFASHIONBITES : http://mmfashionbites.blogspot.gr/2015/10/one-last-time.html
  Maria V.

  ReplyDelete
 3. Really in love with Dublin and this city is suck amazing!
  XOXO FASHIONSOBSESSIONS | FACEBOOK | INSTAGRAM

  ReplyDelete
 4. I have never been to Dublin - seems to be a beautiful town! You look good in your cool look <3
  xx from Bavaria/Germany, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  ReplyDelete
 5. Chętnie bym się tam wybrała:),cudowne zdjęcia:)

  ReplyDelete
 6. Świetny blog, zapraszam do mnie! http://healthyhappylady.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Bardzo ciekawy i przydatny post!

  http://valerysdailyinspiration.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. I love Dublin! Great pictures!
  Dora
  www.BangsBang.com

  ReplyDelete
 9. never been there, but would definitely love to!

  ReplyDelete
 10. Irlandia to jeden z moich podróżniczych celów :)

  ReplyDelete

© SimpleThings by J. OK.. All rights reserved.
Blogger Template by pipdig